Ve čtvrtek 18. června 2026 se žáci 7. tříd vydali na exkurzi do Archeoparku Chotěbuz-Podobora, kde měli možnost nahlédnout do života našich předků z období raného středověku. Během prohlídky si prohlédli zrekonstruované slovanské sídliště s obydlími, hospodářskými stavbami i opevněním. Dozvěděli se mnoho zajímavostí o každodenním životě Slovanů, jejich způsobu bydlení, stravování, řemeslech i obraně osady. Nejzajímavější byla praktická část programu, při které si mohli některé činnosti sami vyzkoušet. Seznámili se s tradičními řemesly, vyzkoušeli si střelbu z luku, mletí obilí na ručním mlýnku nebo manipulaci s replikami historických předmětů. Díky tomu si lépe představili, jak náročný byl život v dávných dobách. Výlet jsme si všichni řádně užili.
PaedDr. Hana Přidalová













