Den naruby

Další akcí parlamentu byl letošní Den učitelů, který se každoročně slaví v den výroční narození Učitele národů Jana Amose Komenského. My jsme si ho připomněli ve středu 27. března 2024. V tento Den naruby někteří vzali doslova Komenského heslo „Škola hrou“ a někteří žáci využili i možnost si se svými kantory vyměnit své tradiční školní role a vyzkoušet si, jaké to je stát před celou třídou a své spolužáky zaujmout i něco naučit. Pedagogové dostali naopak možnost vmísit se mezi své „spolužáky“ nebo si zavzpomínat, jaké to je stát před katedrou na té druhé straně 🙂

Mgr. Radana Vývodová

foto viz Aktuality

Růžový den

V úterý 19. března 2024 proběhla další akce školního Parlamentu, BAREVNÝ DEN. Zástupci tříd si vybrali tentokráte barvu RŮŽOVOU. A tak jsme se v tento den vyspali dorůžova a dorazili do školy naladěni narůžovo. Většina z nás si oblékla a obula růžové svršky a botky nebo se zpestřila drobnými doplňky. Někteří růžově vyzdobili třídy, vyrobili růžové nástěnky a přinesli různé růžové předměty. Bylo velmi zajímavé pozorovat jednotlivé žáky i dospěláky, jak si s touto barvou poradili, nápady byly rozličné a fantazie bezbřehá. A protože tento den jsme měli v naší škole i Den otevřených dveří a sportovní odpoledne pro rodiče a děti Jaro v pohybu, vše bylo zalito růžově.

Mgr. Martina Hložanková

Sbírka Život dětem

 

V pondělí 5. března a v úterý 6. března 2024 na Osmičce proběhla v rámci akcí Žákovského parlamentu sbírka ŽIVOT DĚTEM. K zakoupení byly baterky, magnetky nebo stylusy za symbolickou cenu. Peníze ze zakoupených předmětů pomohou nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem v naší republice, které se ocitnou v obtížné životní situaci a potřebují odbornou pomoc a podporu svého okolí. Díky vaší pomoci se nám podařilo vybrat krásných 6 040 Kč. DĚKUJEME!

Mgr. Renáta Polomská

http://www.zivotdetem.cz/c/projekty/pribehy-deti/

Powered By EmbedPress

Výstava obrázků

 

V lednu 2024 vyhlásil Žákovský parlament akci pro všechny žáky Osmičky, kteří rádi kreslí, malují, tvoří … Při své domácí tvorbě se výtvarníci věnovali různým tématům a zpracováním. Od začátku března 2024 jsou k vidění v hale obrázky, které nadšení malíři a kreslíři vytvořili. Čekání na oběd v naší školní minigalerii bude nyní mnohem veselejší J

Mgr. Renáta Polomská

Ve čtvrtek 29. února 2024 proběhla další schůzka zástupců jednotlivých tříd. Probíralo se aktuální dění ve škole a chystané akce, které na Osmičce proběhnou.

Mgr. Renáta Polomská

Žákovský parlament

10. listopadu 2023

Džínový den

Džíny, jeansy, rifle nebo také texasky jsou kalhoty šité ze silné bavlněné látky. Byly patentovány v roce 1873 a v letošním roce tedy slaví výročí 150 let. A tak nás napadlo, že je to bezva téma pro celoškolní akci našeho parlamentu. A jak to oslavit?  No, bylo to zcela jasné, uspořádáme módní přehlídku. Každá třída dostala za úkol vyzdobit třídní papírové džíny, vymyslet či vyrobit si svůj džínový model a vybrat modelky či modely, kteří budou zajímavé modely předvádět. Pak už jen stačilo natrénovat pohyb na molu, vybrat písničky, domluvit časový harmonogram, … a těšit se na úterý 24. října 2023. Akci jsme si opravdu užili! S nestrannou, spravedlivou a šik džínovou porotou, se spoustou parádních modelů a se skvělými fanoušky v publiku. Děkujeme všem účastníkům i pomocníkům a těšíme se na další společnou akci.

Mgr. Martina Hložanková 

Žákovský parlament

V pátek 15. září 2023 proběhlo v Literově první setkání žákovského parlamentu v tomto školním roce. Zástupci jednotlivých tříd byli seznámeni s akcemi, které nás čekají. O všech aktivitách vás budeme informovat a rozhodně věříme, že díky nim bude tento školní rok veselý.

Mgr. Renáta Polomská 

OHLÉDNUTÍ 2022/2023

Otevření Bufítku 7.11.2022

Vánoční jarmark 25.11.2022

Schůzka 16.2.2023

Den svatého Patrika 17.3.2023

Schůzka 12.6.2023

Den s pokrývkou hlavy 20.6.2023