Celoškolní projekt Zazeleňme školu

Během tohoto školního roku realizujeme v rámci estetizace a revitalizace školy projekt Zazeleňme školu. Chceme motivovat žáky k zájmu o zeleň, o rostliny, o to, jak je vysévat či sadit, pečovat o ně, množit je. Rádi bychom, aby si děti zpříjemnily a ozvláštnily některé hodiny snahou samostatně vypěstovat si vybranou rostlinku. Cílem je nejen zpříjemnit a zútulnit květinovou výzdobou naše školní prostředí, a to uvnitř budovy i na školním dvoře, ale také upozornit na význam zeleně, rostlin a stromů, v našem životě.

4.A pečuje o rostliny
Během 1. pololetí školního roku jsme se v rámci projektu Zazeleňme školu snažili i v naší třídě vypěstovat hezké pokojové květiny, které nám budou dělat radost. A naší třídě byla dokonce svěřena starost o zalévání rostlin na celé Zelené chodbě.
Vše se dařilo. Rozdělili jsme si služby a důkladná péče byla brzy vidět. Pak nám ale do života zasáhl virus a byla uvalena karanténa. Škola byla uzavřena. Paní učitelka nechala ty odolnější rostliny v péči paní uklízeček a ty náročnější si vzala domů. Ve společném květináči čekají, až budou zase moci zdobit chodbu i třídu naší školy. O sazeničky, které měly původně dělat radost návštěvníkům školy při dubnových oslavách výročí, se postarala paní asistentka. Každá z rostlinek dostala svůj květináček a uvidíme, jak povyrostou, až se zase všichni sejdeme ve škole.

Zazeleňme školu – Daruj rostlinu

V pondělí 9. prosince 2019 jsme v rámci oslav výročí Osmičky zahájili projekt Zazeleňme školu. Na chodbách jste mohli potkat zvláštní trojici, malou a velkou květinářku a jejich opravdu vzrostlou a hezkou rostlinku. Tito přestrojení žáci postupně procházeli všemi třídami, v pondělí prvostupňovými a ve středu druhostupňovými, a veselou scénkou seznamovali malé i velké spolužáky s první částí tohoto projektu, tedy s možností darovat škole rostliny k výzdobě chodeb a místností.