V úterý 19. listopadu 2024 jsme my, žáci 5.A a 5.B, vyrazili do Muzea Beskyd ve Frýdku-Místku, kde nás čekal skvělý program. Lektor Mgr. Marek Weissbrod nás provedl expozicí Řemesla spojená se dřevem. Poznávali jsme různé druhy dřeva, řemeslnické nástroje a stará řemesla. Dozvěděli jsme se, že bednáři vyrábí sudy a vědra, tesaři staví dřevěné stavby, truhláři vyrábějí nábytek, kolaři zhotovují dřevěná kola. Stálo to za to! Určitě se běžte do muzea podívat!
Nina Velká z 5.A





