Ve středu 3. června 2026 jsme se za slunečného počasí a příjemných teplot vydali na masiv Ondřejníku. Cílem letošního výletu bylo zdolání nejvyššího vrcholu Ondřejníku a tím je Skalka. Naše putování jsme začali na vlakovém nádraží ve Frýdku-Místku a odtud jsme vyrazili směr Kunčice pod Ondřejníkem. Z Kunčic jsme se vydali směrem na Skalku, která leží v nadmořské výšce 964 m n.m. Po hodině a půl jsme dorazili na vrchol, kde jsme si dali zasloužený odpočinek. Dále jsme přes sedlo Ondřejníku putovali na Solárku. Zde jsme setrvali asi hodinu a občerstvili se v místní roubence. Ze Solárky jsme se vydali směrem do Frýdlantu nad Ostravicí. Po příchodu do Frýdlantu jsme nastoupili do vlaku a ujížděli směrem, kde naše cesta započala, do Frýdku-Místku.
Mgr. Lukáš Drastich