Žáci tříd 4.B a 4.C se v pátek 29. května a v pondělí 15. června 2026 zúčastnili již druhého setkání na dopravním hřišti. Navázali tak na podzimní část výuky, během níž se seznamovali s pravidly silničního provozu. Následně ve škole absolvovali lekci zaměřenou na dopravní předpisy a také vědomostní test. Při aktuální návštěvě si děti zopakovaly dopravní značky, pravidla jízdy na křižovatkách a správné chování v silničním provozu. Součástí programu byla také praktická jízda na kole, během níž žáci uplatňovali získané znalosti přímo v praxi. Ti, kteří úspěšně zvládli písemný test i jízdu na dopravním hřišti při dodržování všech pravidel, získali Průkaz cyklisty. Všichni účastníci byli zároveň poučeni o tom, že na silnici mohou samostatně vyjet až po dosažení 10 let věku, a to vždy s opatrností a při důsledném dodržování pravidel silničního provozu.
Mgr. Jana Volná




