Loučení se základní školou se neúprosně blíží, a tak si naši deváťáci zpestřili červnové dny sérií výletů. Program si sestavili úplně sami a ukázali, že jejich ideální plán má od všeho kousek – akci, pohyb, poznání i společnou zábavu. První společný den, úterý 2. června 2026, patřil taktickému zápolení a rychlým reflexům. Žáci vyrazili na paintball, kde prověřili nejen svou mušku, ale hlavně týmovou spolupráci. Druhá akce, v pátek 5. června 2026, spojila příjemné s užitečným. Čekala je svižná procházka kolem řeky Ostravice, během které si procvičili cizí jazyk v praxi. Skvělou tečkou byla zastávka v novém frýdecko-místeckém kulturním prostoru Osmička, kde načerpali trochu té umělecké inspirace. Třídílný maraton zážitků zakončili v pondělí 8. června 2026 pohodovým dopolednem na bowlingu, kde v přátelské atmosféře soutěžili o nejlepší hody a společně oslavili blížící se konec školního roku. Deváťáci si své poslední společné dny skvěle užili a odnášejí si zážitky, na které budou rádi vzpomínat.
Mgr. Zuzana Hrabcová



