Základní škola Frýdek-Místek, Československé armády 570

Družinový Halloween

I na letošní Halloween jsme se v družině těšili a pečlivě připravovali. Nejprve jsme se pustili do vyřezávání dýní, které jsme potom i ozdobili. A nebyl by to ten pravý Halloween bez strašidelných masek. I ty se nám moc povedly. A protože nechybělo ani něco dobrého na zub, byli jsme všichni opravdu spokojeni.

Den stromů

20. října se po celém světě slaví Den stromů a naše družina nemohla chybět. Vyprávěli jsme si, proč jsou stromy důležité, dozvěděli jsme se různé zajímavosti, naučili se poznávat stromy podle listů, objímali stromy a čerpali sílu z jejich kmenů a také jsme se snažili stromy různě znázornit. Tento den byl pro všechny určitě moc zajímavý.

Podzimní družina

Podzim v družině nám nabídl a stále nabízí různé aktivity venku i ve třídách.
Mnohé naše tvoření bylo zaměřeno právě na podzim a využili jsme i některé podzimní přírodniny. Rozveselili jsme malováním chodníky u školy a zkusili si i čarovné kreslení v mouce, při kterém také nepotřebujeme papír a tím šetříme naše lesy. Někdy při tvorbě ekologicky využíváme starší papírové výrobky. Kouzlili jsme nejen s moukou, ale i s bramborovými razítky. U stavebnic se někteří projevili jako šikovní budoucí konstruktéři a inženýři. Máme mezi sebou i nadějné chemiky. A k podzimu neodmyslitelně patří výroba a pouštění draků, s těmi našimi jsme se vydali na školní hřiště.