Základní škola Frýdek-Místek, Československé armády 570

 

Sobotní škola hrou II

Ahoj, 

mám pro Vás, myslím, zajímavou novinu.  Ano, mnozí už nejspíše tuší. Týká se Sobotní školy hrou. Pro ty, kteří zatím neví - i v tomto školním roce budete mít možnost jednou měsíčně strávit sobotu se svými učiteli.

      To zní strašně!!!

Ale vůbec ne, jen čtěte dál!

V tyto soboty Vám ukážeme, že vzdělávání není jen o sedění v lavicích a poslouchání učitele. 

A čemu jsme se věnovali v minulém školním roce? V kuchyňce jsme se naučili upéct palačinky, pizzu či cheesecake. Vyráběli jsme přístroje ze stavebnice Merkur, pozorovali mikroskopem. Prošli podzemím i půdou školy při záludných šifrách. Zdokonalili se v angličtině i v první pomoci. Hráli divadlo i na bubny. Sestrojovali mosty i padáky pro vajíčko. Stavěli pevnosti a následně bojovali v tělocvičně. Poznali  hru Lagori i orientační běh... A už ani nevím, co vše ještě. Takže nudy se bát opravdu nemusíte.

Sobotní školy byly zakončeny dvoudenním výletem na Ostravici a ten byl prostě parádní - však se zeptejte spolužáků, kteří se ho zúčastnili.

Už brzy to vše opět vypukne… Sledujte stránky školy, na nich najdete postupně další informace. Kapacita je maximálně 80 míst, tak ať Vám to neunikne.

Případné dotazy směřujte na mě, už se na Vás těším.

Tomáš Chrobák

 
 
........ Proč zrovna strom? No, chtěli jsme, aby tu po nás něco zůstalo. A jelikož naše oblíbená rostlina je modřín, rozhodli jsme se, že ho na Osmičce zasadíme. Modřín nám sice nevyšel, ale bílý smrk taky není špatný. Třeba se tady za patnáct let zase sejdeme a tahle škola bude vypadat úplně jinak. Náš strom nám tak může připomínat, jak to tady vypadalo za dob našich studií.
třída 9.E

9E web 17

 
 
koncert osminka
 
 
 
koncert osmaband
 

Zápis prvňáčků na Osmičce

V pondělí 24. 4. 2017 a v úterý 25. 4. 2017 odpoledne i naše škola otevřela dveře svého Osmičkového království pro budoucí prvňáčky a jejich doprovod, letos dokonce za přítomnosti pracovníků České školní inspekce. Předškoláky přivítali králové a královny, rytíři, princezny, čarodějnice, bílé paní, dobří duchové Osmičky a jiné pohádkové bytosti, které je provedly různými úkoly až do tříd, kde je čekaly paní učitelky. Na konci svého putování si děti zahrály a zazpívaly s kouzelnou kapelou a pochutnaly si na dobrotách z pohádkové kuchyně.
V příštím školním roce 2017/2018 otevřeme na základě výsledků zápisu tři první třídy. Přijaty byly nejen všechny děti ze spádové oblasti, ale i zájemci z nespádových oblastí. Třída pro děti intelektově nadané nebyla naplněna z důvodu nízkého počtu přihlášených žáků. S dětmi bude pracováno v rámci třídy individuálně či ve skupinách, i napříč ročníky vzhledem k jejich nadání.

Na budoucí prvňáčky se těší celá Osmička 

Zapisy3
 
Ovoce do škol s maskotem

Ve dnech 13. 3. a 14. 3. 2017 se v tělocvičně školy konala akce Ovoce do škol, které se zúčastnily všechny třídy 1. stupně. Žáci se zábavnou formou seznámili s vitamíny v ovoci a zelenině. Celým programem je provázel moderátor a maskot citrónu. Děti se aktivně účastnily vědomostních soutěží, za které si odnesly drobné ceny. Byla to velmi povedená akce.

ovoce do skol 01   ovoce do skol 02ovoce do skol 03ovoce do skol 04ovoce do skol 01ovoce do skol 06ovoce do skol 07ovoce do skol 08
 
 
 
 
Miniolympiáda v AJ  
aktu 0317 01
Minulý týden proběhlo na Osmičce školní kolo "Miniolympiáda v AJ". První místo obsadil Tadeáš Mašín (5E, uprostřed), druhé místo Adam Honěk (5E, vlevo) a třetí místo Haeun Park (5D).

                                    Gratulujeme.
                                      angličtinářky

 
 
 
MIRAI naživo - vánoční dárek pro žáky z Osmičky 
Kapela Mirai není na hudební scéně žádným nováčkem. Má za sebou nespočet živých vystoupení, úspěšné singly na předních příčkách hitparád či milionová zhlédnutí videoklipů na YouTube. Muzikanti pocházejí z hudebně plodného Moravskoslezského kraje. 
Skupina připravila pro Osmičku nevšední vánoční dárek, odpolední koncert. Mirai Navrátil, lídr skupiny, se tak vrátil na „svou“ základní školu. Během vystoupení muzikanti zahráli publiku hity i novinky, předvedli bubenickou show, ve vzduchu létaly barevné konfety, obrovské nafukovací balony, nechyběly ani kouřové či světelné efekty. Děti se hned odvázaly, se skupinou zpívaly, jídelna se proměnila v taneční parket. Celý koncert se opravdu nesl na radostné vlně a publikum odměňovalo muzikanty bouřlivým potleskem. Po vystoupení následovala autogramiáda, při které členové Mirai udělali svými podpisy a fotkami radost všem fanouškům a ochotně a trpělivě se s nimi fotili.

Jedno je jisté, Mirai to s hudbou i s fanoušky umějí.

 
Osm zpráv přímo z kotle J:
* Jsem ráda, že někdo jako Mirai chodil na naši školu. (Michaela 9.r.)
* Mirai nám přinesl ukázat své vysvědčení z 5. třídy se samými jedničkami. (Benjamín 6.r.)
* Super písničky, efekty, atmosféra, všichni skákali, pištěli a hlavně se bavili, Mirai jsem dřív neposlouchala, ale teď už budu. (Adina a Eliška 6.r.)
* Mirai je pozorný, že své bývalé základce dal jako dárek nezapomenutelný zážitek, pro nás deváťáky to znamenalo malé rozloučení s Osmičkou. (Anežka a Kristýna 9.r.)
* Každá jeho píseň má duši a lásku, baví spoustu lidí, kapela na nás přenesla úžasnou energii a po zbytek dne jsem si zpívala jejich skvělé písničky. (Kateřina a Veronika 9.r.)
* Líbila se mi připravená Security a Emergency. (Adam 6.r.)
* Strašně jsem si to užila, všechny písničky jsem zpívala s nimi, dokonce jsem si s Miraiem plácla, bylo to úžasné. (Natálie 9.r.)
* Byla jsem ohromená, že mi Mirai napsal na ruku moje jméno japonsky, už si to nikdy nechci smýt. (Veronika 6.r.)